Z czego Wood Republic wykonuje meble?

Jak na republikę drewna przystało, pracujemy w drewnie. Materiałem, który wykorzystujemy do produkcji naszych mebli, jest wysokiej jakości sklejka brzozowa. Sklejka to rodzaj ekologicznego materiału pozyskiwanego ze złączonych ze sobą dużych, cienkich warstw drewna (tzw. płaty forniru). To sprasowane płaty litego drewna brzozowego. Jej powierzchnia jest równomierna – w przeciwieństwie do złączonych ze sobą desek czy blatów z litego drewna, na których widać łączenie elementów składowych, powierzchnia sklejki wykonana jest z jednego kawałka drewna. Jesteśmy jawnymi przeciwnikami płyt MDF, wiórowych czy meblowych i z zasady nie korzystamy z tych materiałów.

W jaki sposób meble są przez Was produkowane?

Każdy mebel wytwarzany jest na zamówienie – nie mamy ani dużych magazynów, ani masowej produkcji. Przy wprowadzaniu kolejnego produktu do naszego sklepu zaczynamy od przygotowania projektu, następnie zabieramy się za konstruowanie prototypu, by dopracować funkcjonalność mebla i technologię jego wytwarzania. Z taką wiedzą praktyczną możemy przystąpić do realizacji konkretnych zamówień. Ze względu na specyfikę materiału, jakim jest drewno, nie jest możliwe dokładne odtworzenie oryginału mebla widocznego na zdjęciu pod względem rysunku i struktury drewna (indywidualna struktura słojów czy rozmieszczenie sęków). Więcej o pracowni stolarskiej Wood Republic i o tym jacy jesteśmy na co dzień znajdziesz na blogu tutaj.

Jak mogę spersonalizować wymiar mebla?

Zmierz dokładnie przestrzeń, w której mebel ma się znaleźć. Dobrze przemyśl rozmiar mebla, który Cię interesuje – całość bryły, ale i poszczególnych, jak półki czy szuflady. Odpowiedz sobie na pytania: do czego mebel ma służyć, co ma się na nim znajdować, czy rozmiar całkowity ma wpasować się w konkretne miejsce czy raczej chcę mieć możliwość przemieszczania mebla? Porównaj swój wymiar z wymiarem oryginalnym mebla podanym na naszej stronie. Jeśli Twój w jakikolwiek sposób odbiera od oryginału, napisz nam o tym.

Jak mogę spersonalizować wykończenie mebla?

Jeśli chcesz zmienić kolor wykończenia mebla, możesz tą cechę mebla również spersonalizować. Dostępne warianty wykończenia drewna:

Wybierz jeden z odcieni wosków olejnych, jakimi impregnujemy drewno. Najczęściej używamy wosku bezbarwnego, dzięki czemu sklejka brzozowa pozostaje w swym naturalnym, jasnym kolorze, ale jak możesz się przekonać z palety powyżej nie stronimy też od ciemniejszych odcieni. Istnieje też możliwość nałożenia koloru, ale tylko na takie elementy mebla, jak blat czy fronty szuflad lub szafek. Dobierz samodzielnie lub z naszą pomocą kolory frontów szuflad i szafek (zamkniętych modułów). Jeśli podobają Ci się kolory już przez nas użyte, wystarczy wskazać nam wybrany mebel. A jeśli Twój mebel musi dopasować się kolorystycznie do innych elementów wnętrza, jak ściany, po prostu podaj nam numer z palety RAL lub NCS! Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu tutaj.

Jak mogę spersonalizować formę mebla?

Forma mebla to zestawienie takich elementów, jak: kształt całości bryły i elementów składowych (blat, nóżki, itd.), wewnętrzna kompozycja (układ półek, szuflad czy szafek) oraz elementy dodatkowe (uchwyty, itp.). Wszystkie te parametry możesz spersonalizować według swoich potrzeb. Przeanalizuj nasz oryginalny mebel i zastanów się, jak wyobrażasz sobie swój mebel – czy potrzeba Ci jakiejś dodatkowej szuflady, czy układ półek nie pozwoli Ci pomieścić konkretnych rzeczy, itd. Jeśli proponowana kompozycja wewnętrzna nie współgra z Twoimi potrzebami, zrealizujemy dla Ciebie projekt graficzny spersonalizowanej formy mebla – i to zupełnie bez zobowiązań. Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu tutaj.

Jakie meble mogę zaprojektować z Wood Republic?

Inicjatywa dedykowana jest osobom prywatnym, ale również firmom, które potrzebują wyposażenia przestrzeni biznesowej. Wspólnie z Tobą możemy zaprojektować praktycznie każdy mebel, w tym meble do sypialni, salonu, przedpokoju, jadalni, pokoju dziecięcego, pracowni czy biura. Każdy projekt będzie estetycznie odzwierciedlał naszą specyfikę – jeśli podoba Ci się to, co robimy, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie. Możemy wykonać mebel według przesłanych przez Ciebie projektów. Jest jednak bardzo możliwe, że zmodyfikujemy nieco Twój projekt – w końcu spojrzymy na niego z perspektywy technologicznej. Nie zaprojektujemy mebli, które są niezgodne z naszą estetyką. Działamy kreatywnie, a nie odtwórczo.

Czy z Wood Republic mogę zaprojektować meble do przestrzeni takich jak łazienka, kuchnia czy przedpokój?

W Wood Republic nie boimy się wyzwań stąd chętnie podejmujemy się projektów niestandardowych. Jeśli marzy Ci się kuchnia ze sklejki, zabudowa, szafa na wymiar lub meble do łazienki to trafiłeś w dobre miejsce. Skontaktuj się z nami a przeprowadzimy Cię przez proces projektowania. Chętnie też nawiążemy współpracę z Twoim architektem wnętrz lub podzielimy się swoim doświadczeniem, doradzimy w urządzeniu przestrzeni. Więcej o projektowaniu z nami znajdziesz tutaj.

W jakiej formie dostanę projekt mebla?

Przygotowane dla Ciebie projekty przesyłamy w formie graficznej 2D, pokazujące mebel z różnych perspektyw. Postaramy skontaktować się z Tobą zwrotnie tak szybko, jak to możliwe – wówczas podamy Ci realny termin przygotowania projektów.

W jakiej formie dociera do mnie mebel: w częściach do samodzielnego montażu czy w całości?

Mebel dostarczany jest do Ciebie w całości, nie wymaga od Ciebie żadnego montażu, jedynie już troskliwej opieki. Jedynym meblem z naszej stałej oferty, który składa się z kilku części jest łóżko ZZZip. W przypadku niestandardowych projektów wymagających naszej pomocy przy złożeniu mebli przyjeżdżamy osobiście na montaż.

Jak pielęgnować i czyścić meble z Wood Republic?

W Wood republic stosujemy tylko impregnaty w postaci naturalnych wosków, które z jednej strony wnikają w drewno, podkreślając jego rysunek, a z drugiej tworzą na nim powłokę odporną na ścieranie i plamy. Naszym produktom będzie miło, jeśli tą niewidzialną powierzchnię pielęgnować będziecie regularnie preparatami do drewna woskowanego (najlepiej firmy Osmo). Możecie też przecierać od czasu do czasu mebel wilgotną szmatką. Pamiętajcie tylko, by pod żadnym pozorem nie traktować mebla ogólnodostępnymi preparatami do drewna, ponieważ wpłyną one niekorzystnie na zastosowane impregnaty naturalne.

Jeśli nie znajdujesz tutaj odpowiedzi na swoje pytania, skontaktuj się z nami bezpośrednio telefonicznie lub przez formularz. Jesteśmy do Twojej dyspozycji!