faq 2017-03-16T10:55:52+00:00

faq.

(Projektowanie) W jakiej formie dostanę projekt mebla? 2017-03-10T11:11:39+00:00

Przygotowane dla Ciebie projekty przesyłamy w formie graficznej 3D, pokazujące mebel z różnych perspektyw. Postaramy skontaktować się z Tobą zwrotnie tak szybko, jak to możliwe – wówczas podamy Ci realny termin przygotowania projektów.

(Projektowanie) Jakie meble może zaprojektować Wood Republic? 2017-03-10T11:11:37+00:00

Inicjatywa dedykowana jest osobom prywatnym, ale również firmom, które potrzebują wyposażenia przestrzeni biznesowej.
Wspólnie z Tobą możemy zaprojektować praktycznie każdy mebel, w tym meble do sypialni, salonu, przedpokoju, jadalni, pokoju dziecięcego, łazienki, pracowni czy biura.
Każdy projekt będzie estetycznie odzwierciedlał naszą specyfikę – jeśli podoba Ci się to, co robimy, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie.
Możemy wykonać mebel według przesłanych przez Ciebie projektów. Jest jednak bardzo możliwe, że zmodyfikujemy nieco Twój projekt – w końcu spojrzymy na niego z perspektywy technologicznej. Nie zaprojektujemy mebli, które są niezgodne z naszą estetyką. Działamy kreatywnie, a nie odtwórczo.

(Projektowanie) Jak mogę skorzystać z inicjatywy Projektuj z WR? 2017-03-10T11:11:33+00:00

Wyślij nam swoje zapytanie przez formularz na stronie Sklep lub w drogą mailową.
Opisz nam swoje potrzeby – weź pod uwagę wymiar, funkcję, formę i stylistykę mebla. Możesz dla pewności załączyć kilka zdjęć, które pozwolą nam poznać Twoją estetykę, a na których znajdą się inspiracje znalezione w sieci lub zdjęcie Twojej przestrzeni.
W odpowiedzi, mając wszystkie potrzebne informacje, stworzymy dla Ciebie 2-4 projekty mebla do wyboru. Same projekty wykonujemy całkowicie bez zobowiązań, dopiero w momencie ostatecznej decyzji i zadowolenia z projektu składasz u nas zamówienie. Pamiętaj jednak, że projekty nie mogą być w żaden sposób użyte przez Ciebie ani osoby trzecie bez naszej zgody, ponieważ są naszą własnością.

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować formę mebla? 2017-03-10T11:11:30+00:00

Forma mebla to zestawienie takich elementów, jak: kształt całości bryły i elementów składowych (blat, nóżki, itd.), wewnętrzna kompozycja (układ półek, szuflad czy szafek) oraz elementy dodatkowe (uchwyty, itp.). Wszystkie te parametry możesz spersonalizować według swoich potrzeb. Przeanalizuj nasz oryginalny mebel i zastanów się, jak wyobrażasz sobie swój mebel – czy potrzeba Ci jakiejś dodatkowej szuflady, czy układ półek nie pozwoli Ci pomieścić konkretnych rzeczy, itd. Jeśli proponowana kompozycja wewnętrzna nie współgra z Twoimi potrzebami, zrealizujemy dla Ciebie projekt graficzny spersonalizowanej formy mebla – i to zupełnie bez zobowiązań!

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować wykończenie mebla? 2017-03-10T11:20:39+00:00

Jeśli chcesz zmienić kolor wykończenia mebla, możesz tą cechę mebla również spersonalizować. Dostępne warianty wykończenia drewna:

lakier bezbarwny (1), olej do drewna (bezbarwny – 2/ teak – 3/ palisander – 4), bejca do drewna (dąb bielony – 5 / złoty dąb – 6 / dąb rustykalny – 7 / orzech amerykański – 8 / palisander indyjski – 9)

https://woodrepublic.eu/wp-content/uploads/2017/03/pallet-wood-republic.jpg

Wybór samego lakieru bezbarwnego pozostawia drewno w niezmienionej, bardzo jasnej wersji kolorystycznej – większość mebli w naszym sklepie wykończona jest właśnie w ten sposób. Z kolei olej to materiał wnikający w drewno, dlatego podkreśli on doskonale rysunek drewna, a efekt końcowy będzie bardzo naturalny. Bejca natomiast jest materiałem mocniej kryjącym drewno i bardziej intensywnym, jednak i tutaj zachowany strukturę drewna.

Istnieje też możliwość nałożenia koloru, ale tylko na takie elementy mebla, jak blat czy fronty szuflad lub szafek. Wystarczy, że wybierzesz konkretny odcień z ogólnodostępnej palety RAL. Jeśli chodzi o kolor farby, możesz zastosować ich kilka w ramach jednego mebla. Nie wykonujemy jednak mebli, w których miałoby być połączonych kilka odcieni oleju czy bejcy!

Na każdy mebel, bez względu na wybór pomiędzy olejem, bejcą i farbą, nakładamy również końcową warstwę lakieru bezbarwnego, by wzmocnić i zabezpieczyć powierzchnię przez działaniem czynników zewnętrznych.

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować wymiar mebla? 2017-03-10T11:11:21+00:00

Zmierz dokładnie przestrzeń, w której mebel ma się znaleźć. Dobrze przemyśl rozmiar mebla, który Cię interesuje – całość bryły, ale i poszczególnych elementów, jak półki czy szuflady. Odpowiedz sobie na pytania: do czego mebel ma służyć, co ma się na nim znajdować, czy rozmiar całkowity ma wpasować się w konkretne miejsce czy raczej chcę mieć możliwość przemieszczania mebla? Porównaj swój wymiar z wymiarem oryginalnym mebla podanym na naszej stronie. Jeśli Twój w jakikolwiek sposób odbiera od oryginału, napisz nam o tym.

(Personalizacja) Co to znaczy, że mogę spersonalizować mebel? 2017-03-10T11:11:17+00:00

Wszystkie meble dostępne w naszym sklepie można spersonalizować czyli dostosować do swoich potrzeb i indywidualnej przestrzeni. Zmiany, które możesz wprowadzić, dotyczą następujących parametrów:
wymiar (szerokość, wysokość, głebokość, itd.),
forma (konfiguracja półek, szuflad oraz szafek),
wykończenie (wybór koloru z dostępnej palety olejów do drewna i bejcy).
Szczegółowe informacje odnośnie wariantów personalizacji znajdziesz niżej.

By skorzystać z możliwości personalizacji mebli, wypełnij formularz Personalizuj (dostępny na stronie każdego z produktów) lub napisz do nas email i opisz swoją potrzebę. Zamieść w nim wszystkie informacje dotyczące proponowanych zmian, a skontaktujemy się z Tobą zwrotnie i ustalimy, czy podane zmiany są możliwe do zrealizowania. Nie martw się – jeśli napotkamy problem, wspólnie opracujemy jakieś rozwiązanie!

(Produkcja) W jaki sposób meble są przez Was produkowane? 2017-03-10T11:11:14+00:00

Każdy mebel wytwarzany jest na zamówienie – nie mamy ani dużych magazynów, ani masowej produkcji. Przy wprowadzaniu kolejnego produktu do naszego sklepu zaczynamy od przygotowania projektu, następnie zabieramy się za konstruowanie prototypu, by dopracować funkcjonalność mebla i technologię jego wytwarzania. Z taką wiedzą praktyczną możemy przystąpić do realizacji konkretnych zamówień.

Ze względu na specyfikę materiału, jakim jest drewno, nie jest możliwe dokładne odtworzenie oryginału mebla widocznego na zdjęciu pod względem rysunku i struktury drewna (indywidualna struktura słojów czy rozmieszczenie sęków).

(Produkcja) Z czego Wood Republic wykonuje meble? 2017-03-10T11:11:09+00:00

Jak na republikę drewna przystało, pracujemy w drewnie. Materiałem, który wykorzystujemy do produkcji naszych mebli, jest wysokiej jakości sklejka brzozowa. Sklejka to rodzaj ekologicznego materiału pozyskiwanego ze złączonych ze sobą dużych, cienkich warstw drewna (tzw. płaty forniru). To sprasowane płaty litego drewna brzozowego. Jej powierzchnia jest równomierna – w przeciwieństwie do złączonych ze sobą desek czy blatów z litego drewna, na których widać łączenie elementów składowych, powierzchnia sklejki wykonana jest z jednego kawałka drewna. Jesteśmy jawnymi przeciwnikami płyt MDF, wiórowych czy meblowych i z zasady nie korzystamy z tych materiałów.