faq 2017-03-16T10:55:52+02:00

faq.

(Projektowanie) W jakiej formie dostanę projekt mebla? 2018-11-08T10:22:48+02:00

Przygotowane dla Ciebie projekty przesyłamy w formie graficznej 3D, pokazujące mebel z różnych perspektyw. Postaramy skontaktować się z Tobą zwrotnie tak szybko, jak to możliwe – wówczas podamy Ci realny termin przygotowania projektów.

(Projektowanie) Jakie meble może zaprojektować Wood Republic? 2018-11-08T11:52:21+02:00

Inicjatywa dedykowana jest osobom prywatnym, ale również firmom, które potrzebują wyposażenia przestrzeni biznesowej.
Wspólnie z Tobą możemy zaprojektować praktycznie każdy mebel, w tym meble do sypialni, salonu, przedpokoju, jadalni, pokoju dziecięcego, łazienki, pracowni czy biura.
Każdy projekt będzie estetycznie odzwierciedlał naszą specyfikę – jeśli podoba Ci się to, co robimy, to jest to rozwiązanie idealne dla Ciebie.
Możemy wykonać mebel według przesłanych przez Ciebie projektów. Jest jednak bardzo możliwe, że zmodyfikujemy nieco Twój projekt – w końcu spojrzymy na niego z perspektywy technologicznej. Nie zaprojektujemy mebli, które są niezgodne z naszą estetyką. Działamy kreatywnie, a nie odtwórczo.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o personalizacji zapraszamy na wpis na blogu (link)

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować formę mebla? 2018-11-08T12:07:27+02:00

Forma mebla to zestawienie takich elementów, jak: kształt całości bryły i elementów składowych (blat, nóżki, itd.), wewnętrzna kompozycja (układ półek, szuflad czy szafek) oraz elementy dodatkowe (uchwyty, itp.). Wszystkie te parametry możesz spersonalizować według swoich potrzeb. Przeanalizuj nasz oryginalny mebel i zastanów się, jak wyobrażasz sobie swój mebel – czy potrzeba Ci jakiejś dodatkowej szuflady, czy układ półek nie pozwoli Ci pomieścić konkretnych rzeczy, itd. Jeśli proponowana kompozycja wewnętrzna nie współgra z Twoimi potrzebami, zrealizujemy dla Ciebie projekt graficzny spersonalizowanej formy mebla – i to zupełnie bez zobowiązań!

Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu (link)

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować wykończenie mebla? 2018-11-08T12:36:44+02:00

Jeśli chcesz zmienić kolor wykończenia mebla, możesz tą cechę mebla również spersonalizować. Dostępne warianty wykończenia drewna:

Wybierz jeden z odcieni wosków olejnych, jakimi impregnujemy drewno. Najczęściej używamy wosku bezbarwnego, dzięki czemu sklejka brzozowa pozostaje w swym naturalnym, jasnym kolorze, ale jak możesz się przekonać z palety powyżej nie stronimy też od ciemniejszych odcieni.

Istnieje też możliwość nałożenia koloru, ale tylko na takie elementy mebla, jak blat czy fronty szuflad lub szafek. Dobierz samodzielnie lub z naszą pomocą kolory frontów szuflad i szafek (zamkniętych modułów). Jeśli podobają Ci się kolory już przez nas użyte, wystarczy wskazać nam wybrany mebel. A jeśli Twój mebel musi dopasować się kolorystycznie do innych elementów wnętrza, jak ściany, po prostu podaj nam numer z palety RAL lub NCS!

Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu (link)

(Personalizacja) Jak mogę spersonalizować wymiar mebla? 2018-11-08T12:39:05+02:00

Zmierz dokładnie przestrzeń, w której mebel ma się znaleźć. Dobrze przemyśl rozmiar mebla, który Cię interesuje – całość bryły, ale i poszczególnych elementów, jak półki czy szuflady. Odpowiedz sobie na pytania: do czego mebel ma służyć, co ma się na nim znajdować, czy rozmiar całkowity ma wpasować się w konkretne miejsce czy raczej chcę mieć możliwość przemieszczania mebla? Porównaj swój wymiar z wymiarem oryginalnym mebla podanym na naszej stronie. Jeśli Twój w jakikolwiek sposób odbiera od oryginału, napisz nam o tym.

Więcej o personalizacji dowiesz się na naszym blogu (link)

(Produkcja) W jaki sposób meble są przez Was produkowane? 2018-11-08T12:41:46+02:00

Każdy mebel wytwarzany jest na zamówienie – nie mamy ani dużych magazynów, ani masowej produkcji. Przy wprowadzaniu kolejnego produktu do naszego sklepu zaczynamy od przygotowania projektu, następnie zabieramy się za konstruowanie prototypu, by dopracować funkcjonalność mebla i technologię jego wytwarzania. Z taką wiedzą praktyczną możemy przystąpić do realizacji konkretnych zamówień.

Ze względu na specyfikę materiału, jakim jest drewno, nie jest możliwe dokładne odtworzenie oryginału mebla widocznego na zdjęciu pod względem rysunku i struktury drewna (indywidualna struktura słojów czy rozmieszczenie sęków).

Więcej o pracowni stolarskiej Wood Republic i o tym jacy jesteśmy na co dzień znajdziesz na blogu (link).

(Produkcja) Z czego Wood Republic wykonuje meble? 2018-11-08T11:54:00+02:00

Jak na republikę drewna przystało, pracujemy w drewnie. Materiałem, który wykorzystujemy do produkcji naszych mebli, jest wysokiej jakości sklejka brzozowa. Sklejka to rodzaj ekologicznego materiału pozyskiwanego ze złączonych ze sobą dużych, cienkich warstw drewna (tzw. płaty forniru). To sprasowane płaty litego drewna brzozowego. Jej powierzchnia jest równomierna – w przeciwieństwie do złączonych ze sobą desek czy blatów z litego drewna, na których widać łączenie elementów składowych, powierzchnia sklejki wykonana jest z jednego kawałka drewna. Jesteśmy jawnymi przeciwnikami płyt MDF, wiórowych czy meblowych i z zasady nie korzystamy z tych materiałów.